Amerikietiški sporto niuansai

Amerikietiški sporto niuansai

Visai neseniai sužinojau, kad seksas – visai geras kalorijų deginimo būdas. Aišku, praktiškai tą seniai žinojau, bet gerai, kad mokslininkai (labai įdomu būtų sužinoti, kokią metodiką jie naudojo) tai patvirtino. Beliko sužinoti, kad masturbacija – pats geriausias vaistas nuo vėžio ir mano gyvenimas būtų tikrai pilnas. 😛

Surimtėjame. Šiandien noriu ir ketinu pasidalinti tam tikra patirtimi, kurią sukaupiau studijų Jungtinėse Amerikos Valstijose metu. Žinoma, kalbėsime (nes man šiuo metu – asmenybės susitrigubinimas) sporto tematika. Amerikoje visas “sporto“ reiškinys sutinkamas kiek kitaip nei Lietuvoje. Skiriasi ne tik dominuojančios sporto šakos, paplitimo mastas, bet ir pati su sportu susijusi socialinė kultūra. Pradėsiu  būtent nuo jos ir baigsiu būtent ja.

Sunku pasakyti, kas išgyvena intensyvesnes adrenalino papliūpas – tie, kurie gyvai dalyvauja varžybose JAV, ar tie, kurie jas stebi draugų susibūrime. You’ve got to see it to believe it! – taip sakoma ir taip iš tiesų dažnai yra. Ne kartą esu dėjęsis ausines ant galvos ir maksimaliu garsu pasileidęs muziką, kai apačioje bičiuliai stebėdavo eilinę New York Yankees ir Philadelphia Phillies (beisbolas) akistatą. Ten būdavo visko: kraujo, muštynių, šauksmų, ašarų, euforijos ir į visas šalis besitaškančių alaus putų. Tam tikra prasme, tai priminė gladiatorių dvikovas ir visiškai subarbarėjusių žmonių primytyviąją veiksmų išveiką. Tam tikra prasme, tai buvo beveik dieviškai kilnu.

Dar vienas įdomus JAV reiškinys – vadinamsis tailgate’inimas. Apie jį arba gerai, arba nieko, todėl nieko ir nerašysiu, o vietoje to – leisiu pasiskaityti patiems. 🙂 Laimingai!

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s